| |  | |
Lyžařský areál Bílá se nachází v malebném údolí říčky Bílá Ostravice v nadmořské výšce 540 m n. m. Lyžařský areál vznikl na svazích po obou stránách kopce údolí, na severním svahu kopce Zbojnická (774 m n. m.) a na jižním svahu za Hotelem Bauer. Parkoviště s kapacitou 650 aut se nachází v těsné blízkosti dolní stanice lanovky a vleků. Celková délka lyžařských svahů je 5,5 km z toho 2 km osvětlených. 100% délka svahů je zasněžována.
Informace o aktuální stavu: dnes v 09:20
Provoz: | V provozu 08:30-16:00, 18:00-21:00 hod. |
Zařízení v provozu: | 6/7 |
Počasí: | 3,5 °C, skorojasno |
Sníh: | 35 - 60 cm, technický |
Sníh mimo sjezdovku: | 0 cm |
Poznámka: |
Večení lyžování na JIHU
MADEJA CUP 15. března 2025 - 16. března 2025 Finále seriálu závodů předžáků a přípravky MADEJA CUP a Valaška teamový závod
POOLCROSS přejezd bazénu Sobota 22.3.2025 POOLCROSS tradiční přejezd bazénu v maskách i bez, v oblečení i bez …
|
Přepravní zařízení
900 m
250 m
2400 os./hod.
|
|
B Vlek Javořinka (sever)
800 m
205 m
1050 os./hod.
|
|
C Vlek Doppelmayr (jih)
700 m
156 m
1050 os./hod.
|
|
D Vlek Miki (jih)
90 m
10 m
400 os./hod.
|
|
Koberec Sun Kid I.
35 m
10 m
600 os./hod.
|
|
Koberec Sun Kid II.
35 m
10 m
600 os./hod.
|
|
Koberec Sun Kid III.
35 m
10 m
600 os./hod.
|
|
Sjezdovky
1 Červená FIS (sever)
950 m
250 m
Ano
Ne
Ano
|
Trénink: Čt, Pá 7:45 - 9:30
|
2 Zelená (sever)
1,05 km
250 m
Ano
Ano
Ano
|
|
3 Javořinka (sever)
600 m
205 m
Ano
Ne
Ano
|
|
4 Modrá (sever)
1,1 km
250 m
Ano
Ne
Ano
|
|
5 Biskupská - Fun line (sever)
600 m
200 m
Ano
Ne
Ano
|
|
6 Jižní
700 m
156 m
Ano
Ne
Ano
|
|
7 Jižní TLV
400 m
100 m
Ano
Ano
Ano
|
|
8 Snowpark
300 m
60 m
Ano
Ano
Ano
|
|
9 Miki lyžařská škola
90 m
10 m
Ano
Ne
Ano
|
|
Běžecké tratě
Červený okruh
33,2 km
1,3 km
Ano
Ne
Ne
|
|
Bílá - osada Žarovjanka - usedlost u Remešů - JZD - Klučiny - Hotel Charbulák - Švarná Hanka - Bílý Kříž - Konečná - Sedla pod Bobkem - Bílá |
|
Modrý okruh
19,8 km
600 m
Ano
Ne
Ne
|
|
Parkoviště Bílá - osady Žarovjanka - sedlo pod Javořinou - osada Javořina - Kozí Hřbety - Ondrášův Dvůr - Mezivodí - kolem Salajského potoka - úbočí Kyčery a Klínu - údolí Smradlavé - Zámeček - parkoviště Bílá |
|
Zelený okruh
1,4 km
510 m
Ano
Ne
Ne
|
|
Bílé hotele Bauer - Žarovjanky - Obrázková cesta - Červík - Samčanka - Kozí hřbety - Myslikovjanka - Bílá |
|
Žlutý okruh
24 km
910 m
Ano
Ne
Ne
|
|
Bílá - Bobek - Bumbálka - Salajka - Bílá |
|
Osvětlený běžecký okruh
2 km
100 m
Ano
Ano
Ne
|
velmi omezeně sjízdné u zámečku
|
|
|
ŽIVÉ VYSÍLÁNÍ Z WEBOVÉ KAMERYPŘEPRAVNÍ ZAŘÍZENÍ A SJEZDOVKYŠestisedačková lanovka, 4 lyžařské vleky a 3 pojízdné koberce v dětském parku.
>5,5 km sjezdových tratí, z toho čtyři (2 km) osvětlené, všechny uměle zasněžované a strojově upravované.
Výkonné stroje na úpravu svahů Kässbohrer s frézou: PB 600 W, PB 300 W, PB 240 a na úpravu běžeckých tratí PB 100.
Kvalitní zasněžovací systém, 15 vrtulových děl, 6 tyčových děl, 3 hydraulická ramena, 2 mobilní ramena a jedno rameno statické.
Homologované matrace a sítě, které jsou umístěné na nebezpečných úsecích.
Odbavovací zařízení na bázi čipových bezkontaktních karet SKI DATA, celkem 10 turniketů.
Snowboardpark
BĚŽECKÉ TRATĚ
Pro příznivce běžeckého lyžování jsou připraveny čtyři velmi příjemné běžecké okruhy v délce 30 (červený), 20 (modrý) a 10 km (zelený), který je napojen na modrý okruh a vede do Starých Hamer na Samčanku, kde je parkoviště a restaurační zařízení. Oranžová trasa, která navazuje na červený okruh, vede přes sedlo pod Bobkem směrem na Bumbálu, dále přes osadu Salajka a zde se napojuje na modrý okruh.
Provedením terénních úprav těchto tras a jejich průběžným strojním upravováním v zimním období budou vytvořeny i pro tuto skupinu lyžařů výborné podmínky. Pro příznivce večerního běžeckého lyžování je v areálu osvětlený běžecký okruh v délce 2 km.
SLUŽBY
Půjčovna sjezdové, běžecké i snowboardové výzbroje.
Ski servis broušení a oprava hran.
Lyžařská a snowboardová škola:SUN SKI & BOARD SCHOOL.
Dětský lyžařský park, školička, hlídání dětí.
Služba první pomoci členy Horské služby - Beskydy, po dobu provozu lyž. zařízení.
Sociální zařízení zateplené.
Sáňkování a bobování je umožněno vedle dojezdu sjezdovky č. 2 a 3, na severu.
Letní využití areálu LETNÍ PROVOZ LANOVKY SINGLE TRAILS
Stezka beskydských pašeráků, Zbojnický chodník, Zvířecí obůrka, Dětský letní park a lanové centrum.
STRAVOVÁNÍ
V areálu jsou 3 bufety.
Teplá jídla v nedaleké restauraciHOTELU BAUER.
DOSTUPNOST- Vzdálenost vzdušnou čarou: 27 km Frýdek-Místek, 44 km Ostrava
- Vlakem: žel. stanice Ostravice (trať Frýdlant n. Ostr.-Ostravice), odtud autobusovou linkou
- Autobusem: zastávka Bílá - střed (u hotelu Bauer), dálkové autobusy z Ostravy, Havířova, Frýdku-Místku, pravidelné linky Ostravice-Bumbálka
- Autem: silnice č. 56 Frýdek-Místek-Frýdlant n.Ostr.-Ostravice-Bílá-Horní Bečva;
silnice č. 35 (E445) Rožnov p.R.-Horní Bečva (odbočit do Bílé)-Makov; Parkování na velkokapacitním parkovišti s kapacitou 650 aut, zdarma - Pěšky: modrá TZ Staré Hamry-Javořina-Bílá-Bobek;
zelená TZ Bílý Kříž-Mlýn-Černá-Bílá-údolí Smradlavky-Smutniky (Bumbálka)
ZDROJ INFORMACÍ: www.skibila.cz
|
|